Профил на компанијата

38a0b9231

Shanghai MU Tong Toys Co., Ltd.Innovation is the root.Win-win is the foundation

Shanghai MU Tong Toys Co., Ltd.is located in Shanghai Chedun Industrial Park.It is a comprehensive  enterprises which combines R & D, design, manufacture, sale, installation, service together, produces indoor and outdoor recreation equipment.It devotes itself to provide high quality recreational facilities for real estate, kindergartens, streets, communities, parks, hotels, tourist resorts, water parks and all kinds of theme parks.

Нашата главна задача е да се изгради систем производ, кој се фокусира на затворено и отворено рекреација опрема и непослушен Фор, и опрема за проширување, како и комбинација на слајдови, и фитнес опрема, и паркови, и заедницата facilities.We создадат различни повисок квалитет на опрема за забава customers.Our производи се успешно извезуваат во повеќе од 20 земји и региони, како Европа, Русија, Блискиот Исток, Југоисточна Азија и Африка, etc.and многу клиенти доверлив и го пофали нашиот products.Strong сила, надградени индустриски

Ние инсистираме на иновациите технологија за победа на пазарот и изработка на техничка сила комерцијализација да се создадат различни повисок квалитет забавни опрема за клиентите.

Имаме 15 години искуство во производство на внатрешна и надворешна опрема за рекреација и ние сме прави незапирливата напори за производство на највисоките стандарди во светот, а повеќето еколошки и најсигурен забавни equipment.Today, на меѓународниот пазар и потрошувачите се повеќе бараат заштита на животната средина и барања за квалитет на производи, и ќе воведе голем број на технологијата и опремата за заштита на животната средина, и да се интегрираат на врвната технологија на Запад и Кина, и да се прилагоди и парче и заварување и полирање со модерна facilities.Having различни опрема, поедноставен оперативен платформа и професионален персонал, Му Тонг може да има високо-технолошки технологија на производство и повеќе квалитетни производи, кои биле изградени во континуитет и исклучителни перформанси за остварување на одлични перформанси производи, кои можат да се осигура безбедноста на производот и издржливост, и ја води индустрија иновации и индустриски надградба .

MuTong покажа на светот дека тоа исто така може да се создаде чудо на модерната производство да оди на нови еколошки соработка path.Strategic одржлив развој, професионални прилагодување.

Брендирање е секогаш една од стратешкиот развој на MuTong.It работи во бизнис модел синџир и се придржува до опипливи бенефиции, со висок квалитет, ефикасна услуга концепт за извршување на услуги за следење целата технологија на производи на секој клиент и да обезбеди сеопфатно решение надвор од имагинацијата на клиенти во согласност со барањата на клиентите, како и одделот за пред-продажба на дизајн ќе изврши детална буџетот во согласност со барањата на клиентите, како и техничкиот оддел на продажба ќе се организираме на дизајн на материјали и производство во согласност со барањата на дизајн, и персоналот на инженеринг ќе се инсталира на производи во согласност со договорот за изградба, управување и одржување на персоналот по-продажба ќе го надгледува процесот и одржување на производите, и таму се професионални инженери да им помогне на сите на време.

Петнаесет години искуство прави MuTong игра водечка улога во оваа линија на бизнис и да се создаде "носач на авиони" на глобалната внатрешна и надворешна рекреација бренд опрема, и да се изгради свет за себе во многу познати градови и сценски места во земјата и ги abroad.Among, проектот "децата рај" вклучува АСН детско игралиште на Жеџијанг Wenling и морски опрема за рекреација на Суджоу Кси Лан DE и така натаму, и опрема за продолжување јажиња на Хангжу Тајмс Сквер и Fortune Плаза Авантура на Jiangsu Shengze и други познати комерцијална област како авантура park.In Покрај тоа, постојат отворено екстензии јажиња на Ningbo и надворешна опрема за Longfeng влажни парк на Daqing Heilongjiang, и отворено игралиште спортови Рекреација парк на гаранција песна Џија Ченг Кси Shou HU.Brand, и фондацијата на strength.MUTONG создаде еден нов стил на го поседува во линија на детски забавен играчка facilities.International сертификација и чест Како член на Кина Спортинг Федерација стоки и асоцијација Кинески играчки, MUTONG е лепење на јакнење на свеста за управување со квалитетот и спроведување на најстрогите стандарди за контрола на квалитет и за да се произведе со духот на ISO, и сите производи се ISO9001 националните квалитет систем за сертификација и ISO14001 меѓународна сертификација на системот за заштита на животната средина и меѓународната здравствена окупација систем за сертификација OHSAS и одобрување CE сертификација, и има воспоставено систем за управување со квалитетот на безбедноста и заштитните мерки, кои се осигурани од страна на народна Осигурителна компанија на Кина.

Со текот на годините, MuTong има стекнато многу почести како 3,15 национален интегритет претпријатија и ААА демонстрација единица на квалитет, репутација, услуга во Кина и кинескиот Иновативен името на брендот, како и кинески Познати Brand.MuTong продолжува направени откритија и да се добијат нови достигнувања и стана најконкурентна внатрешен и надворешен рекреативни опрема производствени претпријатија и бренд со силна глобална влијание.

 Да се ​​создаде репутација со одличен квалитет и да се утврди статусот на претпријатието со професионални strength.To создаде една нова ера на иновации на националните brand.MUTONG ќе го освои пазарот и светот и ќе се изгради меѓународно познати брендови и да се создаде здрава и безбедна забава животната средина со неограничени свежи идеи, и ќе стане претходник на дизајнер и производство на детско игралиште во светот.


Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
WhatsApp Интернет разговор!