Како да се поправи на надувување вода слајд: Четирите најчестите проблеми

8 Years Manufacturer
 Children Indoor Playground Climbing Wall Wholesale to New Zealand

Гумени вода слајдови станаа екстремно популарни и ако сте доволно среќни да поседувате еден знаете зошто. Вие сте на вистинското место ако сте во потрага по информации за тоа како да се поправи на надувување вода слајд. Banzai водопади се случува да биде еден од најпрепознатливите брендови на располагање и еден од најдобро продаваните. За жал, тие, исто така, се чини дека е еден од најпроблематичните слајдови премногу.

Постојат некои поправки кои се лесно да се поправи и некои кои се надвор од секаква надеж. Одам да се покрие четири најчестите проблеми и како може да се грижи за нив самите и да го спаси она што е веројатно една од вашите деца омилени играчки.

1. Мувла: Па летото е тука повторно и дека првиот топол ден вашите деца се молат за слајд на вода и ќе ја отпакува од чување и да се најде тоа е остарел. Мувла е грозен и може да биде можно опасност по здравјето, но понекогаш и ако тоа не е премногу широко може да се ослободи од него. Започнете со добивање на leaner дека е безбедно за полиестер платно Јас ќе им препорачаат Аурора Вез за чист Плус. Вие може да сакате да се разгледа миење на гумени еднаш годишно да помогне во одржување е чист.

2. Солза или дупна Ткаенина: Не е важно колку сте внимателни со вашите гумени вода слајдсолза или пункција може да се случи. Вие не може да забележите се додека не се надува слајд и известување дека се е под надуени или не надувување на сите. Ако тоа се случи ќе треба да почнат да ловат за кинење на ткаенина.

Ако вашиот слајд нема да се надуе во сите штетата може да биде доволно голема што може лесно да се најде. Ако вашиот слајд е само малку помалку надуени тоа најверојатно значи дека солза е мал и може да биде тешко да се најде. А трик да се направи овој полесно е да се надува слајд и го прскаат со спреј шише исполнета со мешавина на Антена сапун и вода. Ако имате истекување на бегството на воздухот треба да предизвика мешавина на меурот и можете да го идентификуваат изворот на вашиот проблем. Откако ќе најдете на течење можеби ќе сакате да се провери на остатокот од слајд да бидете сигурни дека не е повеќе од еден.

За поправка на rip или кинење на ткаенина да започнете со шиење до дупката ова е да се спречи од добивање на поголеми. Откако ќе го сошиена ќе треба некои лепливи и парче материјал за лепенка. Можете да ги купите комплет за поправање платно од речиси насекаде, која продава опрема за кампување тие треба да ги имаат за поправка на шатори.

Следете ги упатствата кои доаѓаат со комплет само бидете сигурни дека го користите печ доволно голема за да го покрие целиот RIP. Ако печ материјали не се доволно големи можете да користите повеќе од едно парче, само бидете сигурни дека да се преклопуваат на рабовите од околу 1 инч.

3. Разделување Шевовите: За жал, ако вашиот слајд доаѓа, освен на рабовите имаш најтешките тип на поправка да се направи. Поголемиот дел од времето на овој вид на штета може да биде премногу широка за да го надминете но бидејќи овие слајдови се скапи, веројатно ќе сакате да го даде шут. Ви се случува да ги следат истите чекори како што е поправка дупка.

Започнете со шиење на споеви нагоре, не заборавајте да одат малку надвор, каде што поделбата запира. После тоа се прави ви се случува да се покрива со парче материјал. Потоа премине вашите прсти и да се сврти на вентилатор ако лизгачот има клима, тогаш си даде туп на грбот.

4. неисправни или Broken Вентилатор: Ако единицата вентилатор е лошо, освен ако имате искуство со електричен мотор поправки тогаш навистина треба да го замени. Можете да ги купите замена компресори на eBay за никаде од $ 50 - $ 200 во зависност од видот и состојбата. Ќе треба да одговара на големината на вентилатор и сила на оној што го имаме за да функционира правилно.

Banzai Falls не е единствениот производител на гумени вода слајдови, постојат и други брендови како експлозијата зона и Bounceland која по мое мислење понудат повисок квалитет на производот. Banzai се чини дека има многу проблеми со трајност која води толку многу луѓе се во потрага по насоки за тоа како да ги. Се надевам дека ќе се во можност за поправка на вашиот слајд но ако не се провери од некои од другите брендови.


Како да се поправи на надувување вода слајд: Четирите најчестите проблеми Поврзани Видео:


, , ,
Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

WhatsApp Online Chat !