Si për të rregulluar një rrëshqitje inflatable ujit: Problemet Four Më të përbashkët

OEM/ODM Manufacturer
 Popular Aqua Spray Play Features for Kids for Casablanca Importers

slides inflatable ujit kanë bërë jashtëzakonisht popullore dhe në qoftë se ju jeni me fat të mjaftueshme për të vetë një të tillë ju e dini pse. Ju keni ardhur në vendin e duhur, nëse jeni duke kërkuar për informacion mbi se si për të rregulluar një rrëshqitje inflatable ujë. Banzai Falls ndodh të jetë një prej markave më të njohura në dispozicion dhe një nga më të shitjes më të mirë. Për fat të keq ata gjithashtu duket të jetë një nga slides më problematike too.

Ka disa riparime që janë të lehtë për të rregulluar dhe disa që janë përtej çdo shprese. Unë jam duke shkuar për të mbuluar katër problemet më të zakonshme dhe se si ju mund të kujdeset për to veten dhe për të shpëtuar atë që është ndoshta një nga fëmijët tuaj lodra të preferuar.

1. Mold: E pra vera është këtu përsëri dhe se atë ditë e parë të nxehtë fëmijët tuaj janë të lypur për rrëshqitje të ujit dhe ju shpaketoj atë nga magazinimit dhe për të gjetur kjo është e gjitha i mërzitur. Myk është i shëmtuar dhe mund të jetë një rrezik i mundur shëndetin, por nganjëherë në qoftë se ajo nuk është shumë e gjerë që ju mund të shpëtoj prej tij. Filloni duke marrë një pakët që është i sigurt për të kanavacë poliestër unë do të rekomandojë Aurora Boat Clean Plus. Ju mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë larë inflatable tuaj një herë në vit për të ndihmuar të mbajtur është i pastër.

2. Tear ose çaj në pëlhurë: Pa marrë parasysh se sa jeni të kujdesshëm me tuaj inflatable rrëshqitje ujënjë lot ose çaj mund të ndodhë. Ju nuk mund të vëreni atë deri sa ju fryj rrëshqitje dhe njoftimin që është është nën fryrë apo jo rritje në të gjitha. Nëse kjo ndodh ju duhet të fillojnë për të ndjekur për lot në pëlhurë.

Nëse rrëshqitje juaj nuk do të fryj në të gjitha dëmi mund të jetë e gjerë e mjaftueshme që ju mund të gjeni lehtësisht atë. Nëse slide juaj është vetëm pak më pak të fryra ai ndoshta do të thotë se lotsjellës është i vogël dhe mund të jetë e vështirë për të gjetur. Një mashtrim për të bërë këtë më të lehtë është për të fryj rrëshqitje dhe shiringë atë me një shishe spray mbushur me një përzierje të pjatë sapun dhe ujë. Nëse ju keni një rrjedhje e ajrit ikin duhet të shkaktojë përzierje të flluskë dhe ju mund të identifikojë burimin e problemit tuaj. Pasi ju të gjeni rrjedhje ju mund të dëshironi të shikoni në pjesën tjetër të rrëshqitje për t'u siguruar që nuk ka më shumë se një.

Për të riparuar një shqyej ose lot në pëlhurë Ju filloni duke qepje deri vrimë kjo është për të parandaluar atë nga të bëhet më e madhe. Pasi të keni sewn atë që ju do të duhet disa ngjitës dhe një pjesë e materialit për një copë toke. Ju mund të blini një çantë riparim canvas nga pothuajse kudo që shet pajisje kampe ata duhet të kenë ato për riparimin tenda.

Ndiqni udhëzimet që vijnë me kit vetëm sigurohuni që ju përdorni një copë toke të madhe të mjaftueshme për të mbuluar gjithë shqyej. Nëse materialet patch nuk janë mjaft të mëdha që ju mund të përdorni më shumë se një copë vetëm sigurohuni që ju të përputhen seams me rreth 1 inç.

3. Seams Ndarja: Për fat të keq, nëse rrëshqitje yt po vjen përveç në seams ju keni llojin e vështirë e riparimit për të bërë. Shumica e kohës ky lloj i dëmit mund të jetë shumë i gjerë për të rregulluar, por pasi që këto slides janë të shtrenjta ju ndoshta dëshironi të jepte një e shtënë. Ju do të ndiqni hapat e njëjtë si riparimin e një vrimë.

Filloni duke qepje damar lart, të jetë i sigurt për të shkuar pak më tej, ku ndalet ndarja. Pasi që është bërë ju do të mbuluar me material patch. Pastaj të kalojnë gishtat dhe të kthehet në ventilator në qoftë se slide mban ajrit pastaj jepni vetes një copëz më mbrapa.

4. Një ventilator dëmtuar ose Broken: Nëse njësia ventilator është e keqe nëse nuk keni përvojë me riparime motorike elektrike atëherë ju duhet të vërtetë të zëvendësojë atë. Ju mund të blini Blowers zëvendësim në eBay për diku nga $ 50 - $ 200 në varësi të llojit dhe kusht. Ju do të duhet të përputhen me madhësinë ventilator dhe forcën për një që ju keni për të që të funksionojë si duhet.

Banzai Falls nuk është i vetmi krijues i slides inflatable ujit nuk janë të markave të tjera si Zona Shpërthimi dhe Bounceland e cila sipas mendimit tim ofrojnë një produkt me cilësi të lartë. Banzai duket të ketë shumë probleme me qëndrueshmëri e cila çon kaq shumë njerëz në kërkim për udhëzime se si të tyre. Unë shpresoj se ju jeni në gjendje për të riparuar rrëshqitje tuaj, por në qoftë se nuk e shikoni disa prej markave të tjera.


Si për të rregulluar një rrëshqitje inflatable ujit: Katër më të zakonshme problemeve që lidhen Video:How to Install Side Mount Drawer Slides. Watch as David shows you how to install side mount drawer slides featuring Fulterer’s 5000 Series Slides. Fulterer offers White, Black and Zinc colored slides with now available in soft closing versions.

We also have a step-by-step guide with photos and clear instructions here: https://www.cabinetparts.com/how-to/how-to-install-side-mount-drawer-slides-step-by-step-with-photos/p541


, , ,
Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën

WhatsApp Online Chat !